نوروزگاه (برنامه های چهلستون)
2018/05/06
رالی ملی خانوادگی سفور
2018/05/06

پیوستن سایت جهانی چهلستون به کمپین ساعت زمین

ساعت زمین، یک کمپین زیست محیطی سالانه است که به منظور جلب توجه‌ به تغییرات اقلیمی، از مردم می‌خواهد راس ساعت۲۰:۳۰(به وقت محلی) آخرین یکشنبه مارس چراغ‌های خانه یا محل کار خود را به مدت یک ساعت خاموش کنند.

ساعت زمین رویدادی است که هدف آن آگاه کردن مردم به قبول مسؤولیت در برابر آینده‌ای پایدار است؛ روشنایی ساختمان‌های مهم و نمادین در اروپا، آسیا و آمریکا در سال‌های گذشته برای یک ساعت خاموش شده است. بعضی با شمعی از این یک ساعت لذت می‌برند، بعضی هم با شمع یا در تاریکی میهمانی‌های بزرگ برپا می‌کنند و ساعت زمین را جشن می‌گیرند. شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و همچنین رهبران سیاسی در رویداد ساعت زمین شرکت می‌کنند.

حمیدرضا میریان با اشاره به برگزاری رویداد ساعت زمین در نصف‌جهان اظهار داشت: رویداد ساعت زمین به دنبال نشان دادن اهمیت حفظ و حراست زمین به عنوان بستر زندگی انسان ها و جانداران است.

وی توجه به برنامه ساعت زمین را زمینه ساز انتقال تفکر حفظ زمین به نسل های آینده دانست و افزود: بی‌توجهی به کره زمین در کیفیت زندگی انسان‌ها تأثیر دارد و در نقاط حساس آن از جمله کلان‌شهرها سبب بروز مشکلات مختلف خواهد شد.

مسئول محیط زیست و توسعه پایدار معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان، ضرورت به کارگیری راهکارهای ویژه برای حل مشکلات زیست محیطی زمین را از مهمترین فعالیت‌ها برای بهبود وضعیت کلانشهرها دانست و گفت: اگر راهکارهای اجرایی برای حل مشکلات محیط زیستی به کار گرفته نشود، در آینده نه چندان دور آثار مخربی بر زندگی شهروندان وارد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.